KONST / Litografier / Färglitografi 14744346
*
nr 1474 4346
Per-Olof Olsson
(f. 1949), Sverige
"I vårsolens glans". Signerad, numrerad 147/350. Färglitografi, bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2022
kl 19:33:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 21:29:07
1
100 kr
13/6 17:49:48
2
150 kr
13/6 18:51:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Läs mer om Per-Olof Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per-olof olsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
Läs mer om Per-Olof Olsson
nr 1474 4346
Per-Olof Olsson
(f. 1949), Sverige
"I vårsolens glans". Signerad, numrerad 147/350. Färglitografi, bildmått: 40x24 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk målare, illustratör och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 21:29:07 | 1 | 100 kr |
| 13/6 17:49:48 | 2 | 150 kr |
| 13/6 18:51:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per-Olof Olsson
Per Olof, Peo, Olsson, född 1949 i Landskrona, svensk mÃ¥lare, illustratör och grafiker.Läs mer om Per-Olof Olsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad per-olof olsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



